top of page

relacje z WydarzeŃ

24 listopada 2023 mieliśmy okazję ponownie gościć teatr Precedens 11, który wystawił komediową sztukę pt. „Spadek”. Przedstawienie wprowadziło bardzo licznie zgromadzoną publiczność w doskonały nastrój, a brawom nie było końca.

17 listopada 2023 w Domu Kultury Rakowiec zagrał zespół "The Lonebirds". Mimo jesiennej deszczowej pogody za oknem koncert wprowadził bardzo ciepłą i soulowo- bluesową atmosferę, a Sala Widowiskowa DK Rakowiec była pełna znakomitej publiczności.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za bardzo, bardzo dobry koncert.

27 października 2023 o godz. 19.00 w Domu Kultury Rakowiec odbyło się przedstawienie teatru Precedens 11 pt. "Garbus".
"Garbus" to sztuka napisana wierszem, opowiadająca historię starca, który jest zdradzany przez swoją młodą żonę, a jego krewki charakter prowadzi do tragicznego zakończenia. Tylko czy na pewno? 😉

22 października 2023 w niedzielę odbył się koncert edukacyjny dla dzieci pt. „Instrumenty i melodie Świata”. Wybitny instrumentalista p. Bogdan Grad zaprezentował w lekki i dowcipny sposób historię i budowę szarpanych instrumentów strunowych świata, brzmień i sposobów gry. Na scenie pojawiły się takie instrumenty jak andyjskie charango, rosyjska bałałajka, popularne w Grecji buzuki, banjo sześciostrunowe, ukulele, mandolina, elektro-klasyczna gitara czy gitara elektryczna i akustyczna w wersji travel.

Spektakl "Stowarzyszenie" to lekka, sztuka z humorem, pokazująca zakulisowe funkcjonowanie pewnego Stowarzyszenia.
Czy Prezes faktycznie pełni funkcję Prezesa?
Kto tak naprawdę pociąga za sznurki Stowarzyszenia?
Tego wszystkiego można się było dowiedzieć ze sztuki wystawionej 20 października 2023 w Domu Kultury Rakowiec.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

13 października 2023 goście DK Rakowiec mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, w którym wszyscy docenili uniwersalny język dźwięków, niejednokrotnie wyrażający znacznie więcej niż słowa. Publiczność raz jeszcze zaskoczyła ciepłą, emocjonalną atmosferą, a wieczór ten na pewno pozostanie w pamięci wielu osób jeszcze bardzo długo. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego magicznego koncertu.

06.10.2023 r. w Domu Kultury „Rakowiec” mieliśmy okazję gościć p. Teresę Gałczyńską, która zaprezentowała recital teatralno – kabaretowy pt.: „Kobieta pióra”. Był to pierwszy koncert z cyklu „Kulturalne Piątki” w tym sezonie.