top of page

Przedstawiamy dokumentację zdjęciową ze spotkania wyjazdowego członkiń i członków Klubu Seniora Domu Kultury Rakowiec, które odbyło się w dniu w dniu 19 czerwca 2024.
Na zaproszenie jednego z panów seniorki i seniorzy udali się do jego mieszkania na warszawskim Rakowcu by obejrzeć kolejki, makiety stacji i plany wykonane przez niego własnoręcznie.
W drodze Seniorzy odbyli trening z kijkami nordic walking.
Pan Wiesław okazał się nie tylko wspaniałym gospodarzem, ale przede wszystkim skromnym i niesłychanie zdolnym konstruktorem makiet, kolejek, planów które przez lata wykańczał i udoskonalał.

Seniorzy Klubu Domu Kultury "Rakowiec" wybrali się na wiosenny spacer do Parku Szczęśliwickiego. Oprócz możliwości obcowania z przyrodą, wszechobecnym zapachem kwitnących krzewów, Seniorzy  trenowali chodzenie z kijkami. Nie obyło się bez dyskusji i wzajemnej wymiany doświadczeń związanych z wiosną i zbliżającym się latem.

Na ostatnim spotkaniu 15 maja 2024 w serdecznej i swobodnej atmosferze seniorzy dowiedzieli się jakie wymagania stawia piękne ale i wymagające lato.
Zaprzyjaźnione lekarki opowiedziały na co należy zwracać uwagę, co należy wyeliminować, a na co możemy sobie pozwolić bez obaw o nasze zdrowie
Spotkanie okraszone było smakami i zapachami zbliżającego się lata.

W dniu 17 kwietnia 2024 w Sali Klubu Seniora DK Rakowiec mimo deszczowej i chłodnej aury nasze serca rozgrzały się goszcząc Panią Martę Homa z Fundacji "Nie widać po mnie".
Seniorzy słuchali prelekcji z uwagą i ciekawością. Pani Marta mówiła o zwyczajnych sprawach, które mogą wywoływać silne emocje. Dodawała nadziei opowiadając o tym, że jesień życia to wspaniały okres na jego mapie. Zachęcała do aktywności, częstych zmian codziennych rytuałów czy chociażby drogi którą najczęściej idziemy do parku lub na zakupy.
Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem wywołując jeszcze większe, pozytywne emocje.

"W zdrowym ciele zdrowy duch".

Pod tym hasłem w dniu 24 lutego 2024 odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora Domu Kultury Rakowiec z naszymi zaprzyjaźnionymi lekarkami. Można było się dowiedzieć jaką drogę muszą przejść kandydaci na lekarzy by móc przywitać nas w gabinecie słowami "w czym mogę pomóc ?". Jakie mamy specjalizacje i jak rozumieć trudne terminy medyczne.

Druga połowa spotkania upłynęła pod hasłem "Dietetyk przyjacielem Twym". Mogliśmy dowiedzieć się jak nasza dieta wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne ale i psychiczne.

W dniu 24 stycznia 2024 do Klubu Seniora Domu Kultury Rakowiec zostali zaproszeni przedstawiciele ochockiej Policji. Dwoje młodych, uśmiechniętych ludzi w mundurach poprowadziło spotkanie w luźnej i co najważniejsze serdecznej atmosferze. Seniorzy słuchali wykładu o zagrożeniach jakie mogą spotkać nas niemalże na każdym kroku, ale uzbrojeni w odpowiednią wiedzę, spokój i opanowanie nie groźny nam żaden przebiegły oszust.
Można było zadawać pytania i gdyby nie napięty grafik stróżów prawa pytań nie byłoby końca.
Pożegnaliśmy się dziękując sobie wzajemnie za mile i pożytecznie spędzony czas.

W dniu 17 stycznia 2024 Seniorzy Klubu Domu Kultury Rakowiec wybrali się na wycieczkę do ruchomej  szopki Braci Kapucynów. Pogoda dopisała i po dotarciu na miejsce przyjął nas Brat Jarosław, który był naszym przewodnikiem. Okazał się bardzo miłym i ciepłym człowiekiem. Opowiedział nam historię Kościoła i drogę Kapucynów do Kościoła Przemienienia Pańskiego. Po zamknięciu szopki Brat Jarosław zaprosił nas do podziemi, katakumb kościoła gdzie spoczywają słynni bracia. Brat Jarosław okazał się nie tylko przewodnikiem ale inspiracją do zapoznania się z listem Ojca Świętego do Seniorów napisanym  chwilę przed chorobą którą zabrała papieża.
Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i po spacerze w oświetlonym świątecznie Traktem królewskim wróciliśmy do domów.

2023

W dniu 13 grudnia 2023 r. w świątecznym klimacie przy wspólnym stole odbyło się spotkanie wigilijne w Klubie Seniora. Gościnnie wystąpił Zespół wokalny "Miraż" Klubu Seniora pod przewodnictwem pani Łucji Dobrowolskiej, który zaprezentował kolędy i piosenki świąteczne. Seniorów odwiedziła również Pani Dyrektor Domu Kultury "Rakowiec" Agnieszka
Szołucha.

Wszyscy miło spędzili czas przy wspólnym posiłku, łamiąc się opłatkiem i składając życzenia świąteczne. Podczas spotkania można było poczuć świąteczny klimat i rodzinną atmosferę.

W dniu 6 grudnia 2023 r. w Klubie Seniora w Domu Kultury "Rakowiec" odbyło się kolędowanie z zaproszonymi gośćmi z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland Oddział Warszawa. Dźwięk kolęd przy akompaniamencie pianina i skrzypie rozbrzmiewał w całym Domu Kultury.

W dniu 16 listopada 2023 zespół wokalny Klubu Seniora Domu kultury Rakowiec "Miraż" oraz Pani Dyrektor Domu Kultury Rakowiec zostali zaproszeni do przedszkola nr. 59 przy ul. Pruszkowskiej 10. Zespół "Miraż" pod kierownictwem pani Łucji Dobrowolskiej wykonał koncert pieśni patriotycznych i niepodległościowych, a zgromadzone dzieci czynnie wspierały chór.

13 października 2023 w Domu Dziennego Pobytu "Z Ochotą" odbył się koncert pieśni niepodległościowych w wykonaniu Zespołu wokalnego Klubu Seniora DK Rakowiec "Miraż".
Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z tego wydarzenia.

31 maja w Szkole Podstawowej nr. 10 im. Grzegorz Piramowicza odbył się "Festiwal Piosenki Warszawskiej. Wystąpili uczniowie szkoły oraz Zespół Wokalny Klubu Seniora "Miraż".

Szantowy koncert w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Miraż” Klubu Seniora pod kierownictwem p. Łucji Dobrowolskiej odbył się 31 marca 2023.

W dniu 05.12.2022 r. w Domu Dziennego Pobytu „Z Ochotą” przy ul. Grójeckiej 109 odbył się koncert kolęd Zespołu Wokalnego Klubu Seniora „Miraż” z Domu Kultury „Rakowiec” pod kierownictwem Pani Łucji Dobrowolskiej.

W piątek 27 maja Klub Seniora Domu Kultury „Rakowiec” gościł w miejscowości Bartoszówka u Pani Irenki – członkini naszego klubu.

Serdecznie zapraszamy do niego w każdy WTOREK i PIĄTEK

o godzinie 15:00.

We wtorek 17 maja w Klubie Seniora Domu Kultury „Rakowiec” odbyła się prelekcja pod tytułem „Zioła i chwasty na talerzu”, wygłoszona przez przedstawiciela firmy Herbikids.

W ubiegły wtorek (10.05) w Klubie Seniora Domu Kultury "Rakowiec" odbyły się zajęcia z robienia wiosennych kolaży.

W poniedziałek 9 maja w Domu Dziennego Pobytu „Z Ochotą” przy ul. Grójeckiej 109 odbył się koncert Zespołu Wokalnego Klubu Seniora „Miraż” z Domu Kultury „Rakowiec” pod kierownictwem Pani Łucji Dobrowolskiej.

Galeria

bottom of page